170+ realizovaných projektů mluví za sebe.

V našich e-commerce systémech klienti realizují ročně obrat přesahující 7.6 mld. Kč.

Představujeme vybraný projekt

E-commerce systém MAKRO / METRO

  • Sektor: Retail (B2B / B2C)
  • Produkty: DShop
  • Role: Analýza / Grafický design / Programování / Konzultace / Podpora
  • Technologie: Java EE / PostgreSQL / REST API / HTML / CSS / JavaScript
  • Doba realizace: spolupráce od roku 2011
  • Systémový integrátor: U&SLUNO

Problém

Zákazníci klienta objednávali a dotazovali se na skladový stav zboží přes telefon nebo pomocí e-mailu. Tento neefektivní způsob prodeje nebylo možné rozšiřovat a bylo potřeba ho nahradit. Cílem tohoto projektu bylo pomocí e-commerce systému stávající stav zjednodušit a zefektivnit a nabídnout koncovým zákazníkům nové možnosti - nakoupit a získat potřebné informace on-line.

Řešení

V pilotní fázi projektu byla pro MAKRO jsme navrhli a realizovali první verzi B2B systému. Aplikace byla napojena na skladový systém společnosti, ze kterého získávala informace, a umožnila zákazníkům objednávku zboží a získání potřebných informací o skladové dostupnosti přes webový prohlížeč. Aplikace je neustále rozšiřována o nové funkcionality a napojení na informační systémy třetích stran. Tato napojení umožňují, aby byl systém efektivnější a poskytoval lepší komfort nakupujícím. Byly implementovány cross-selling a up-selling zvyšující prodeje, rekomendace zboží. Bylo vytvořeno napojení na contentové systémy, systémy řešící logistiku a jiné interní systémy společnosti. V roce 2012 byla aplikace nasazena Slovensku ve společnosti METRO. Díky jednomu jádru aplikace pro obě společnosti je jednoduché aplikaci rozšiřovat a efektivně spravovat.

Výsledný stav

Byl úspěšně spuštěn elektronický obchod s kompletní nabídkou společnosti a je dostupný pro účastníky programu MObjednávka. Systém byl po úspěšném provozu v České republice implementován na Slovensku. Zákazníci MAKRO a METRO mohou nyní pomocí on-line katalogu a e-shopu objednat zboží a zjistit skladové zásoby na konkrétních prodejnách. Dále byl spuštěn veřejný katalog Sortiment on-line, který je dostupný všem MAKRO a METRO zákazníkům. Zákazník může procházet kompletní nabídku a vytvářet nákupní lístky. Obě aplikace jsou dostupná jak ve verzi pro desktopy tak je vyvíjena verze pro mobilní zařízení a tablety. Elektronický obchod, a přidružené aplikace, jsou kontinuálně vyvíjeny a zdokonalovány. Implementujeme nové funkce pro zjednodušení, zefektivnění a zlepšení nákupní zkušenosti zákazníka.

Zobrazit další projekt

Naší základní činností je pomáhat po celý životní cyklus projektu - od úvodní analýzy, realizace, podpory až po další rozvoj. Ctíme dlouhodobé a funkční vztahy postavené na osobním přístupu, pochopení problému, otevřenosti a měřitelných výsledcích. Tato pravidla aplikujeme směrem k zákazníkům i uvnitř firmy.

Mgr. Jiří Němec, ředitel společnosti

Pracujeme pro společnosti z retailu, finančního a automobilového sektoru.

Měli jsme možnost pracovat pro tyto společnosti.

A další (NDA)

Potřebujete konzultaci?

Ozvěte se. Mluvíme vaším jazykem.

Kontakty